Öncü çözüm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi engellilerle uzun süre çalışmış, bu işe gönülden bağlı bir çalışma Ekibi olan kendini ''öğretmen kuruluşu'' nitelendiren bir kuruluştur. Şehrin göbeğinde fakat şehir gürültüsü olmayan bir konum Sakin huzurlu yeşil çevre Özel bireylerin bina içerisinde hareket özgürlüğü ve eşitliğini sağlamayı hedefleyen tasarım Engelli ölçeğine göre rampanın eğimi %5 olması gerekirken %2 eğimle konforlu bir rampa Geniş ve ferah derslikler, koridor ve eğitim ortamları Uzman kadro ile sağlanan seanslar İlke olarak eğitim için azami yatırım yapan yönetim mantığı Bu doğrultuda 500 öğrenci kapasiteli öncü çözüm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi 2018 yılında Hatay / Defne 'de eğitim öğretime kapılarını açmıştır.

Kurumumuz 1000 mt2 üzerine kurulmuş olup toplam 1000 mt2 kapalı alanı ile 4 kattan oluşmaktadır. teknik alt yapı tüm ihtiyaçlar öngörülerek hazırlanmıştır, iletim aracı,son yangın mevzuatına uygun , 5 acil çıkışı, dinleme ve bekleme salonları, dinlenme terasları, çardakları , bahçesi , oyun parkı gibi ayrıntılarla bina yapılandırılmıştır.

Bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, 70 mt2 fizik tedavi salonu, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi ve aile danışmanlığı birimi, uygulama evi ve lavaboları, günlük yaşam becerileri için beceri odası, duyu bütünleme odası, 80 m² kapalı spor salonu, öğretmen odası, sağlık odası, veli bekleme salonu, bebek bakım odası ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Hatay’da özgün olarak projelenmiş özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

Kurumumuzda bulunan destek eğitim programları

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı
Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı
Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı

Ayrıca ergoterapi, duyu bütünleme, uzay terapi, hareket eğitimi, sanatsal faaliyetler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile eğitimi, gelişimsel değerlendirme testleri ve yoğunlaştırılmış programları alanlarında da tamamlayıcı eğitim programlarımız mevcuttur.

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni, Uzman Öğretici, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni, Okul Öncesi Öğretmeni, Çocuk Gelişim ve Eğitimi Uzmanı, Fizyoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Ergoterapistin bulunduğu uzman ve alanında tecrübeli meslek profesyonelinden oluşan ekibimiz tarafından destek eğitim programları ve tamamlayıcı eğitim programlarımız laikiyle sunulmaktadır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır.
Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır. Binanın giriş katında velilerin her an konfor ve huzur içerisinde çocuklarını bekleyecekleri teknolojik altyapısı kurulmuş açık ve kapalı teraslı bekleme salonu yer almaktadır. zemin kattında ayrıca hijyen koşulları dikkate alınarak personel yemekhanesinde her gün yemek servisi yapılmaktadır.
Güvenliğin 7/24 kamera sistemi ile sağlanmaktadır
Tam donanımlı merkezi yangın söndürme sistemi ve yangın teçhizatıyla birlikte, ilk yardım ünitesi mevcut olarak planlanmıştır

YUKARI